המדריך לסטארטאפיסט | האם אפשר גם מהבית? : עו"ד עוז חיים | קניין רוחני | זכויות יוצרים | דיני אינטרנט

איפה כדאי להקים את הסטארטאפ או את המיזם?

 אין צורך להכביר במילים על כך שהרעיונות הטובים ביותר עולים דווקא במקומות שהכי נוח לנו להיות בהם. בבית, במקלחת, בשירותים, באוטו… כך שלפחות ברמה העקרונית, אין שום מניעה למקם את המיזם שלכם אפילו בביתכם, ממש ליד המטבח.

בדרך כלל סטארט אפ איננו כולל רק אדם אחד. אלא צוות של מוחות אשר משלים האחד את השני. מיקומו של צוות זה או מקום מושבו, נקבע בהתאם לשיקול הדעת של המיזם ולפי צרכיו. נציין כי מרבית הסטארטאפיסטים מעדיפים לעבוד בחלל אחד משותף על מנת ליצור הרוויה הדדית ויש בכך כמובן גם הגיון רב.

אין כל חובה או דרישה כי משרדי הסטארט אפ, ישכנו במגדל משרדים נוצץ או לחלופין בהאנגר מתפורר. על אף שמשרדים ממותגים וחדישים יכולים להרשים משקיעים פוטנציאליים, היו בטוחים כי במידה והרעיון (והיישום שלו) לא ימצא חן בעיניהם, הם לא יהססו להדיר רגליהם.

מן הסתם, עם התקדמות והתפתחות המיזם וצרכיו עלול להתעורר צורך בשכירת משרדים אשר יספקו את התנאים המתאימים ליזמים ולעובדים שיועסקו בו. זהו כמובן שלב שמבשר טובות, אך גם על שלב באבולוציה של המיזם.

במידה ובחרתם לצאת מן "החממה" הביתית ולשכור משרדים, מומלץ לבחון הטבות מס למיניהן אשר מוצעות לחברות הייטק ומעודדות שכירת משרדים בפריפריה. לצורך כך מומלץ יהיה להתייעץ עם רואה חשבון או בעל מקצוע מתאים.

לחזרה למדריך לסטארטאפיסט המתחיל