דואר זבל | סקירת פסקי דין : עו"ד עוז חיים | קניין רוחני | זכויות יוצרים | דיני אינטרנט

דואר זבל | סקירת פסקי דין

מורנו נגד אינטרלוגיק- האם מותר לשלוח לנמענים פרסומות גם ללא הסכמתם?

גייל נגד סלקום- פיצוי מקסימלי נגד סלקום בגין משלוח חוזר של הודעות

כהן נגד קדימה- חוק הספאם אינו חל על שיגור מסר פוליטי

דניאלי נגד המועצה להסדר ההימורים בספורט- 750 ₪ בלבד בגין קבלת הודעות פרסומיות למייל

הודעות טקסט שמטרתן גביית חובות כספיים מהוות פרסומת אסורה

לחזרה לעמוד דואר זבל

פיצוי מקסימלי נגד סלקום בגין משלוח חוזר של הודעות

מזה מספר שנים מקבל התובע מחברת סלקום הצעות והודעות שיווקיות שונות. לפני כשנתיים החליט התובע לעשות מעשה ולתבוע את חברת סלקום על הפרת חוק הספאם ואף קיבל פסק דין לטובתו שחייב את סלקום בתשלום פיצויים בסך 2000 ש"ח. בכך, חשב לתומו התובע, כי ההטרדות של סלקום תיפסקנה.

והנה, כאילו לא ניתן פסק דין, חזרה סלקום והמשיכה להטריד את התובע בהצעות ופרסומים. התובע, שלא ידע את נפשו מרוב כעס הגיש בשנית תביעה לבית המשפט לתביעות קטנות.

הפעם, טענה סלקום להגנתה כי שמו של התובע דווקא הוסר מרשימות התפוצה של המשווקים, אולם אין ביכולתה לשלוט במשווקים אחרים המורשים מטעמה.

על אף טענות אלה, קבע בית המשפט כי חברת סלקום אינה עושה את המאמץ הראוי, ומטרידה את התובע באופן שיטתי, על אף פסק הדין שניתן נגדה. נוכח כך, עשה בית המשפט שמוש בסמכותו לפי חוק הספאם וקבע לתובע פיצויים מקסימליים בשיעור של 1,000 שקלים בגיל כל הפרה ובסך הכל 9,000 ש"ח.

נציין, כי פסיקת פיצויים מקסימליים היא חריגה בנוף פסיקות בתי המשפט על פי חוק הספאם והיא נועדה להמחיש לחברת סלקום ולחברות אחרות כי במסגרת השיקולים לקביעת גובה הפיצוי נגדן, יתחשב בית המשפט גם בעבר שלהן בהקשר זה.

ת"ק (תל אביב-יפו) 15988-02-10 גייל נגד סלקום בע"מ